CFA Hobby


V košíku je 0 položek
v hodnote 0 Kč.
Katalog výrobků

Den matek

Den matek
 Originální fotorámeček pro maminku na Den matek

Nic nedokáže každou maminku potěšit víc, než vlastnoruční dáreček vyrobený z lásky. Krásným dárečkem na Den matek je třeba originální fotorámeček s fotografií jejich blízkých. Jak na to?

1. Vytiskneme si na laserové tiskárně fotku, kterou chceme do rámečku použít.

2. A teď se musí postupovat velmi rychle! Na horní stranu fotografie i povrch speciálního malířského kartonu, kam fotku umístíme naneseme měkkým syntetických štětcem vrstvu Foto Art Potche. Fotografii přiložte natřeným lícem dolů, na daný povrch a rovnoměrnými a jemnými pohyby ji přitlačte. Tam, kde je to potřeba rozetřeme přebytek lepidla, nebo jej setřeme hadříkem.
 
 
3. Obrázek sušíme fénem na maximální teplotu asi 10 minut. Pokud nemůžeme nebo nechceme použít fén, necháme obrázek pomalu schnout při pokojové teplotě asi 24 hodin. 

4. Vrstvu papíru na povrchu namokříme a počkáme až papír změkne. Poté ho prsty nebou houbičkou jemně odžmolkujeme.

 


5. Během schnutí obrázku se objeví jemná bílá záře na snímku. Jedná se o zbývající jemná vlákna papíru. Ta úplně zmizí po úplném uschnutí a natření fotografie lesklým akrylovým lakem. Díky němu si obraz zachová lesk a barvy stálost. 


6. Za pomocí strukturovací pasty a špachtle s ručkou vytvoříme na rámu nerovnoměrnou vrstvu (strukturu), podle vašich představ.7. Do ještě mokré strukturovací pasty vtiskneme karton s fotografií. Do pasty můžeme špejlí vyrýt například srdíčka, jména, data apod. Poté necháme několik hodin sušit.
8. Za pomocí matných akrylových barev přetřeme zaschlou strukturovací pastu a tím získáme požadovaný odstín rámečku. Po zaschnutí zvýrazníme vyškrábané srdce ve strukturovací pastě. Hrany srdce namalujeme výraznější barvou, než kterou budeme malovat plochu srdce. Pomocí PicTixx Penu můžete vytvořit prostorové obrátky srdíček nebo třeba nápis.


 
 
 
 
 
 
 
Copyright © CFA Hobby 2009-2019 | Design Ondřej Kučera | Vytvořil Pavel Kvasnička