CFA Hobby


V košíku je 0 položek
v hodnote 0 Kč.
Katalog výrobků

Letní taška-šablonovací technikaPříprava : textili vypereme a uschnutí vyžehlíme. Dovnitř vložíme bílý karton, aby barva naprosakovala.

1. Z šablony odstraníme ochrannou fólii a pevně ji umístíme  na tašku, tak aabybarva nezatékala pod ni.2. Šablonovacím štětcem naneseme stříbrnou barvu a tupováním vytvoříme pestíky květu. Pak špičkou štětce rozetřeme rubínově červenou směrem od středu květu až ke krajům. Štětec otřeme kuchyňským papírem.


3. Nyní naneseme textilní barvu Javana metalic odstín šerík od krajů květu
směrem do středu. Tak získáme zajímavou barevnou kombinaci.

4. Šablonu opatrně odstraníme a několik minut počkáme, dokud barva
nezaschne. Šablonu nyní znovu přilepíme. Barvy nanášíme v opačném pořadí. Natupujeme středy květu barvou na textil JAVANA stříbrná glitr, pak nanášíme rubínové červenou z okrajů květu směrem do středu. Štětec otřeme a naneseme barvu Javana metalic odstín šeřík a to směrem od středu do krajů květu. Opět očistíme štětec a opatrně odstraníme šablonu.

5. Krátce necháme barvu zaschnout a pak část šablony s nerozvinutými květy přiložíme na tři místa. Květy natupujme obět stříbrno šedou barvou, Smíchámeli tuto stříbro šedou s malým množštvím rubínově červené získáme růžový odstín.


Fixaci provedeme po cca 6ti hodinovém zaschnutí v předehřáté troubě (při 150 st.C po dobu 8 minut) nebo intenzivním zažehlením (cca 5 minut, žehlička nastavena na teplotu bavlny, textilii žehlíme po rubu popř. přes šátek).  
Copyright © CFA Hobby 2009-2019 | Design Ondřej Kučera | Vytvořil Pavel Kvasnička