CFA Hobby


V košíku je 0 položek
v hodnote 0 Kč.
Katalog výrobků

Mramorovaná velikonoční vajíčka

 


Velikonoční vajíčka zdobená mramorovací technikou

Pokud Vás už nebaví klasická velikonoční vajíčka zdobená pouze jednou barvou, máme pro Vás skvělý tip! Jste-li milovníky pastelových barev a netradičních postupů, je tato technika právě pro Vás.


Postup

Na pracovní plochu si dáme cokoli, čemu nevadí případné ušpinění, například noviny, staré ubrusy apod. Totéž platí i o oblečení a rukavicích. Mramorovací barvy velmi rychle zasychají a jdou jen velmi těžce odstranit. 
Nejdříve si připravíme vyfouknutá vajíčka, která z obou stran upevníme na špejli. Můžeme použít ideálně kousky plastelíny nebo třeba malé gumičky. 

Do nepotřebné misky nebo většího kelímku nebo třeba vaničky si nalijeme vodu, tolik, aby se mohlo vajíčko celé potopit. Voda vy měla dosahovat malinko na ponořené vajíčko. Vybereme si mramorovací barvy, které budeme chtít použít, protřepeme je a nakapeme pár kapiček do vody (cca 3 kapky od každé barvy). 


Od tohoto okamžiku musíme jednat rychle, než se z barev na hladině stane tvrdý škraloup. Špejlí barvy promícháme a plynulým pohybem do nich ponoříme připravené vajíčko. Z vody musíme vajíčko vytáhnout poměrně rychle,aby se barevný vzor neporušil.

Obarvené vajíčko si zapíchneme například do květináčku nebo třeba kartonu na vejce, tak aby na ničem neleželo, a necháme jej asi 10 minut schnout. 
 

Vodu z nádobky vylejeme, na další vajíčko se už použít nedá. Proto si připravíme novou vodu, do které nakapeme nové barvy a celý postup se opakuje.


Až barva na vajíčkách zaschne, sundáme je ze špejlí a případné nedobarvené spičky můžeme domalovat například lihovými fixy. 
Copyright © CFA Hobby 2009-2019 | Design Ondřej Kučera | Vytvořil Pavel Kvasnička